Bal na 100 par [1 III 2014]


Tegoroczny „Bal na 100 par” wypadł w ostatki, a więc idealny czas na huczną zabawę na wysokim poziomie! Po raz kolejny aula Papieskiego Wydziału Teologicznego wypełniła się elegancko ubranymi damami i dżentelmenami z wrocławskich duszpasterstw, którzy przybyli na salę po celebracji Mszy św. w DA Przystań. Wśród nich było aż 12 par ze Stygmatyka – w końcu nasze DA nie omija żadnej naprawdę dobrej imprezy ;)

Jak co roku Bal rozpoczął się od paru tańców „na rozluźnienie” i lepsze poznanie innych uczestników. Później zaczęła się właściwa zabawa do (jak zwykle) świetnie dobranej muzyki. Czas szybko mijał i zanim się obejrzeliśmy przyszła pora na zadanie grupowe. Tematem Balu był film, dlatego każde duszpasterstwo musiało przygotować flashmoba z zadanym rekwizytem i utworem. Naszym rekwizytem były migające latarki, dzięki czemu w trakcie naszego tańca sala nabrała kosmicznego charakteru ;)

Po zaprezentowaniu DA można było odsapnąć przy stole zastawionym daniami, przygotowanymi przez samych uczestników. Trzeba przyznać, że w tym roku nie było problemu ze znalezieniem „swoich” talerzy i sztućców. Siadanie przy stole było jednak niewskazane, bo piosenki szybko mijały jedna za drugą, a na sali co jakiś czas DJ angażował wszystkich w taniec grupowy, przy którym naprawdę ciężko było usiedzieć na miejscu.

Szalona zabawa trwała, a kolejne dziewczyny zmieniały buty o wysokich obcasach na płaskie... Bawiliśmy się nie tylko całą salą, ale także „w kółku”, tak więc Ci, którzy nie przepadają za tańcem w parze, mogli wyrazić się w inny sposób ;) Choć w stopach można było odczuć zmęczenie i na parkiecie robiło się coraz luźniej, przeważająca część Stygmatykowej ekipy dalej wirowała w tańcu. Większość z nas bawiła się do samego końca, a po błogosławieństwie o 4.30 poczuliśmy niedosyt, bo ten czas minął nie wiadomo kiedy...