Bal na 200 par [14 II 2015]


W ostatnią sobotę karnawału w głównej sali gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej odbył się doroczny Bal Duszpasterstw Akademickich. Tegoroczna odsłona wydarzenia, nazwana Balem na 200 par, zgromadziła rzesze sympatyków wrocławskich duszpasterstw, którzy bawili się do białego rana. Wśród nich nie zabrakło stygmatykowej ekipy, która zwarta i gotowa przybyła hucznie pożegnać karnawał.

Motyw przewodni balu nawiązywał do antycznej Grecji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów w wystrój sali, oświetlenie oraz DJ-ów, którzy zadbali o dobór odpowiedniej muzyki, uczestnicy w pełni odczuli klimat i atmosferę starożytności.

Wszystko rozpoczęło się od Mszy Św. w kościele pw. św. Wojciecha, po której studenci udali się na oficjalne rozpoczęcie zabawy.

Jak na antyczną Grecję przystało, na wstępie nastąpiło symboliczne przekazanie płonącego znicza.

Po oficjalnym otwarciu, parkiet wypełnił się po brzegi rządnymi tańca boginiami i herosami.

Wszystko co dobre, szybko się kończy... Tak więc ok. 4:00 tegoroczny bal dobiegł końca. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie na zakończenie, uczestnicy zmęczeni, ale w pełni usatysfakcjonowani dobrą zabawą i wspaniałym towarzystwem, rozeszli się do domów z poczuciem, że za rok tu wrócą.