Biały Dunajec [04-18 IX 2013]


Obóz w Białym Dunajcu organizowany przez Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia i Opola, jak zwykle minął nam w mgnieniu oka i pozostawił po sobie mnóstwo wspaniałych wspomnień. :) W tym roku był to jubileuszowy, 30 obóz! Motywem naszej chatki tym razem były podróże – „Stygmatyk na krańcu świata”. Mapy, namioty, globusy, kapelusz, walizki itd. Udało nam się zdobyć wiele tatrzańskich szczytów (w tym Świnicę, Orlą Perć :) , Szpiglasowy Wierch) i jaskini oraz zrobić miliony pięknych zdjęć.  W zawodach sportowych, a szczególnie w siatkówce, wypadliśmy w tym roku bardzo dobrze, udało nam się przejść do półfinałów, z czego jesteśmy bardzo dumni. Na Festwialu Piosenki Wszelakiej zaśpiewaliśmy 2 niebanalne, chwytliwe kawałki. Był koncert Bethelu, świstak na szlaku, speed dating, były wieczorne imprezy, przepyszne obiadki, misjonarze z Czadu, jagody na szlakach, przyjaźni ludzie.. oraz wiele, wiele innych rzeczy, o których można by dłuuugo pisać. Nie można zapomnieć też o codziennych Mszach Świętych, pielgrzymce na Wiktorówki oraz konferencji Adama Szustaka. Bez tych wydarzeń ten obóz nie miałby duszy, tego najważniejszego elementu.

Spędziliśmy naprawdę cudowny czas. Ten kto był, ten wie i zapewne nie może doczekać się następnej edycji obozu. A kto nie był, niech żałuje i jedzie z nami za rok! :)

Pod spodem znajduje się wyjątkowo dłuuuga galeria zdjęć. „Podczas oglądania zdjęć mogą wystąpić nagłe ataki melancholii i gwałtowna chęć znalezienia się jak najszybciej w Białym Dunajcu bądź w Tatrach na szlaku, autor nie ponosi za nie odpowiedzialności. Polecam jedynie jak najszybsze udanie się do salki Stygmatyka.  :)"