Dni na Dobry Początek [4-5 X 2015]


Dni na Dobry Początek - to idealny czas, żeby poznać wrocławskie duszpasterstwa akademickie i zadomowić się w którymś z nich. To doskonała okazja dla tych dopiero co rozpoczynających studia czy tych, którzy chcą należeć do wspólnoty, ale jeszcze nie wiedzą której. Co roku każde z duszpasterstw przygotowuje spotkania otwarte dla nowych ludzi, które są dobrym momentem poznania czym jest DA, jego działalności oraz rozpoczęcia nowego etapu życia z Panem Bogiem.

Tak było również w przypadku naszego DA. W dniach 4-5 X 2015 przygotowaliśmy akcje „Dni na dobry początek z DA Stygmatyk”. Wydarzenie rozpoczęła wspólna, niedzielna msza o 21 w naszym kościele – poprzedzona pierwszą próba stygmatykowej scholii w tym roku akademickim.

W poniedziałek nasz duszpasterz – Brat Zygmunt – wygłosił konferencję pt. „Nie chcę służyć w piechocie… jak zostać ambasadorem Jezusa?”. Mogliśmy się na niej dowiedzieć jak trudna może być dla nas służba drugiemu człowiekowi i dlaczego warto podjąć jej trud.  Tuż po konferencji odbyły się warsztaty tańca hip-hop przeprowadzone przez nowego członka naszego DA – Grzegorza. Była to doskonała okazja do wspólnej integracji, opanowania nowych kroków hip-hopowych oraz ostatecznie nauczenia się układu tanecznego przygotowanego przez organizatora warsztatów. Całość wspaniałego spotkania zwieńczył wspólny Apel Jasnogórski odśpiewany w intencji nas wszystkich oraz pomyślnego rozwoju Duszpasterstwa.