III Miedzyduszpasterski Turniej Piłki Siatkowej [22 II 2014]


W słoneczną niedzielę, pod koniec lutego odbył się III Miedzyduszpasterski Turniej Piłki Siatkowej. Dziewięć reprezentacji siedmiu wrocławskich duszpasterstw spotkało się, aby rozstrzygnąć, czyja ekipa rządzi na siatkarskim boisku. Zawodnicy i kibice udali się na halę przy ul. Chełmońskiego, aby zobaczyć, kto odbierze tytuł zeszłorocznemu zwycięzcy – F.D.A. Antoni.

Przedstawicielami Stygmatyka były same sportowe gwiazdy naszego DA: Grzegorz Cepiński, Marcin Goleń, Magda Nazimek, Ignacy Maciąg, Malwina Somla, a na czele kapitan – Wojtek Leja. Rozgrywka była prowadzona systemem pucharowym: utworzono 3 grupy; w każdej z nich znalazły się 3 ekipy. Do boju zagrzewał naszych gorący doping profesjonalnie przygotowanych kibiców, wśród których znalazł się również fan z duszpasterstwa Karmel.

Rozegrane przez nas mecze były bardzo emocjonujące. Możliwe, że nawet mecze polskiej reprezentacji nie wywołałyby w Was tylu skoków ciśnienia co te rozegrane na lutowym turnieju;) Pewnie niejednemu z przeciwników zwolniło na chwilę serce, kiedy widział szykującego się do ataku Grzegorza lub ustawionego do bloku Ignacego...

Każdej akcji z dumnie powiewającej nad parkietem stygmatykowej flagi przypatrywał się patron D.A. – ojciec Pio. Jego łagodny wzrok i ojcowski uśmiech doskonale wspierał naszych zawodników, którym mimo starań nie udało się wyjść z grupy. Tegoroczne drużyny były naprawdę mocne. W zeszłym roku nie uczestniczyliśmy w turnieju, dlatego wystawienie pełnej reprezentacji i wzięcie udziału w tych rozgrywkach zaliczamy do sukcesów.