Kim jesteśmy?


Jesteśmy wspólnotą łączącą studentów z różnych uczelni we Wrocławiu. Dla wierzących Duszpasterstwo jest doświadczeniem wiary, dla poszukujących możliwością spotkania i stawiania pytań, dla niewierzących znakiem miłości Boga. Wraz z innymi, młodymi ludźmi ze środowiska akademickiego, chcemy odnajdywać swoje miejsce w życiu Kościoła, dzielić się z nimi radością i wiarą oraz rozwijać swoje talenty.

Duszpasterstwo Akademickie jest także miejscem, w którym można bardzo dobrze poznać drugiego człowieka, a zawiązane znajomości zazwyczaj przeradzają się w przyjaźnie na całe życie. Dlatego też staramy się spędzać czas kreatywnie i aktywnie. Organizujemy szereg wydarzeń takich jak wycieczki w góry, wycieczki rowerowe, wspólne wyjścia do kina i na imprezy, treningi siatkówki, łyżwy itp. Co roku wraz ze wszystkimi duszpasterstwami akademickimi Wrocławia i Opola współtworzymy obóz adaptacyjny Biały Dunajec.

Centrum naszego tygodnia jest wspólnotowa Eucharystia odbywająca się w czwartki o godzinie 19. * W TRAKCIE PANDEMII SPOTYKAMY SIĘ NA KONFERENCJACH WE WTORKI O 20 NA PLATFORMIE DISCORD* Bierzemy także czynny udział w przeżywaniu Mszy Akademickiej w naszym kościele w niedzielę o godzinie 21. W Duszpasterstwie gromadzimy się także na spotkaniach formacyjnych, gdzie pogłębiamy swoją wiarę, czasem także uczymy się jej od nowa, dzielimy się wzajemnie naszym świadectwem życia.